tm13 1

Tek miru je rekreativna prireditev, ki vključuje različne tekaške izzive namenjene najmlajšim kot tudi najstarejšim, bolj in manj izkušenim ljubiteljem teka.

Razdeljena je v tri tekaške sklope:
- Tek dobre volje je namenjen vsem udeležencem prireditve, je netekmovalnega značaja.
- Ulični teki so namenjeni otrokom in mladim, odvijajo se na različnih razdaljah glede na starost udeležencev (od 100 do 1000 m).
- Tek na 5 in 10km je namenjen rekreativnim tekačem ter tekmovalcem Štajersko koroškega pokala.

Poleg tekaških preizkušenj zadnja leta v sodelovanju z Zdravstvenim domom organiziran tudi test hoje z meritvami.

Udeleženci tekmovalnega dela tekaške prireditve prejmejo spominsko majico. Prvi trije udeleženci v vsaki tekaški kategoriji prejmejo medalje. Najboljši tekači v ženski in moški kategoriji prejmejo tudi denarne nagrade.
Za udeležence teka na 5 in 10 km je organizirana brezplačna topla malica.
Prijave so dostopne na spletnih straneh Atletskega kluba Slovenj Gradec http://www.atletskiklub-sg.si/.

Tem miru 201401

tm13 9

Tek miru ob dnevu OZN je zadnja etapa v Štajersko koroškem pokalu v tekih, ki se organizira pod pokroviteljstvom Olimpijskega komiteja Slovenije v akciji Slovenija teče. Večkrat je to prireditev popestrilo tudi Prvenstvo Slovenije v cestnih tekih pod okriljem Atletske zveze Slovenije.

tm 13 3