19025228 1418063644897811 1964033292627036581 oRekordna udeležba učencev koroških šol.
V organizaciji Atletskega kluba Žalec, Zavoda za kulturo, šport in turizem Žalec ter Zavoda za šport RS je 7. 6. 2017 seveda v Žalcu potekalo letošnje Finale osnovnih šol v atletiki, na katerem je nastopilo kar 520 mladih športnikov, predstavnikov 251 različnih osnovnih šol. Lani je sodelovalo približno 15 šol manj.
Petstoterica se je uvrstila na tekmovanje na podlagi področnih osnovnošolskih tekmovanj, na katerih je nastopilo 7563 šolarjev, ki so se pomerili na področnih osnovnošolskih tekmovanjih. Na teh so nastopili predstavniki iz več kot 400 osnovnih šol.
Koroško regijo je na finalu zastopalo 25 učencev iz OŠ Črna, OŠ Prevalje, OŠ Vuzenica, OŠ Radlje ob Dravi, Prve in Druge OŠ Slovenj Gradec, OŠ Šmartno in OŠ Mislinja. Najmočnejša je bila ekipa Prve OŠ Slovenj Gradec, ki je štela 5-člansko posadko.
Med finalisti so bili tudi naši atleti, ki so odlično zastopali osnovne šole, ki jih obiskujejo. Zala Sekavčnik je z izjemnim tekom na 1000 m (3:01,42) osvojila srebrno medaljo. Prav tako je srebrno medaljo osvojila Ivana Simonovič v skoku v daljino (5,03 m). Zala Katarina Hovnik je nastopila v finalu teka na 60 m in se uvrstila na 4. mesto, s časom 8,14s. Zala je OŠ Šmartno zastopala tudi v štafeti 4x100m, ki je bila peta. Aljaž Prednik je bil v skoku v daljino s preskočenimi 4,46 m sedemnajsti. Vovk Vita je bila v teku na 300 m trinajsta (43,47s).