23722547 867761793385799 341867853114099184 nUroš Verhovnik - novi predsednik Zveze atletskih trenerjev Slovenije.

V okviru posveta atletskih trenerjev (Radenci, 18. in 19.11.2017) so letos potekale tudi volitve predsedstva Zveze atletskih trenerjev Slovenije. Med štirimi kandidati je največ glasov prejel Uroš Verhovnik, ki je bil izvoljen za predsednika te pomembne atletske organizacije, in prevzel njeno vodstvo za obdobje naslednjih štirih let.

Atletska zveza Slovenije je tudi letos podelila priznanja za najuspešnejše atlete in atletinje iztekajočega se leta. Svečana prireditev je bila v soboto, 18. 11. 2017. Priznanje in bronasto plaketo Atletske zveze Slovenije je že drugo leto zaporedoma prejel tudi varovanec Uroša Verhovnika Mitja Kordež, ki je v letošnji sezoni tekmoval v kategoriji mlajših mladincev. Njegovo atletsko sezono je najbolj zaznamovala bronasta medalja s teka na 200m, ki jo je Mitja poleti osvojil na Olimpijskem festivalu evropske mladine v Gyoru. Izjemen je bil tudi na Svetovnem prvenstvu za mlajše mladince v Nairobiju, kjer se je uvrstil v finale teka na 200m in zasedel odločno osmo mesto. Mitja je nastopil na več mednarodnih tekmovanjih individualno ali kot reprezentant, uspešno pa je tekmoval tudi na nacionalnem nivoju. Na Atletskem pokalu Slovenije je osvojil prvo mesto tako v teku na 100 kot v teku na 200m. Na Prvenstvu Slovenije za mlajše mladince, ki je potekalo v Slovenj Gradcu, pa se je uvrstil na drugo mesto. Pretekla sezona je za Mitja res izjemna, pred njim pa sta že nova izziva - Evropsko prvenstvo za mlajše mladince te Mladinske olimpijske igre.