24799497 1585819671455540 4882897556033052701 oDecember je mesec druženja in prijateljstva zato smo se na poseben način družili tudi člani našega kluba.

Otroke, ki obiskujejo iste programe na različnih lokacijah v Slovenj Gradcu in okolici, smo združili na skupnih vadbah in staršem predstavili, kaj počnemo na treningih.
Ponedeljek, 5.12.2017, je bil namenjen atletom in atletinjam, ki obiskujejo program atletske šole na Prvi OŠ, Drugi OŠ in OŠ Šmartno. Skupna vadba je bila namenjena testiranju skoka v daljino, troskoka, šprinta in hitrostnega poligona.
V četrtek, 7.12.2017, pa so bili v ospredju mlajši, ki obiskujejo program atletike brez meja oz. otroške atletike na šolah v Slovenj Gradcu, Pamečah, Mislinji in Šmartnem. Staršem so pokazali kako običajno poteka njihov trening. Otroci so se najprej ogreli z gimnastičnimi vajami, sledila je obvezna šola teka, osrednji del pa je bil vezan na elemente programa IAAF Kid's athletics. Atleti in atletinje so se na šestih postajah urili v metih, šprintu, skoku v daljino, koordinaciji, teku čez in z ovirami. Za konec so se preizkusili še v kratkem šprintu na 40m.
Kot vedno so se nam tudi tokrat na obeh skupnih srečanjih pridružili atleti iz Koroškega atletskega kluba, s katerimi se radi družimo tako na trening kot tudi tekmovanjih in pripravah.

 

mala sola atlet slovenj gradec

atletika brez meja

atletska sola slovenj gradec

tekmovalna atletika 2

rekreativna atletika2