26167849 1607605059277001 8649164849763674844 nZala Sekavčnik in Jaka Pogorevc sta postala zmagovalca Silvestrskega teka 2017 na Ravnah.

V organizaciji Četrtne skupnosti Javornik–Šance ter Zavoda za kulturo, šport, turizem in mladinsko dejavnost je 31. 12. 2017 na Ravnah na Koroškem potekal že 26. Silvestrski tek. Prireditev se tradicionalno odvija v naselju Javornik.

Starta teka na progi, ki je namenjena predvsem rekreativnim tekačem in tekačicam, se je tudi letos udeležilo nekaj aktivnih atletov in atletinj. Tudi člani našega kluba niso manjkali.  Na tekaško pot se je podalo preko 130 tekačic in tekačev različnih starosti. Tek se je pričel ob 14. uri z mlajšimi udeleženci, dečki in deklicami, ki so tekli manjši krog. Medaljo je osvojil tudi Anže Lenart, in sicer bronasto v kategoriji dečkov do 12.let.

Ob 15. uri pa se je pričel tek odraslih, pomerili so se tako v ženski kot v moški kategoriji. Tekači in tekačice so s tekom obkrožili naselje Javornik in pretekli 1150 metrov dolgo progo.

Med tekačicami in tekači sta bila absolutna zmagovalca pri moških Jaka Pogorevc, pri ženskah Zala Sekvčnik. Odlično so tekli tudi vsi drugi naši član: Veronika Pisnik, Aleksej Klemenčič, Urban Prošt, Nataša Osrajnik in Peter Mravljak.

Startnine tudi letos ni bilo. So pa prireditelji za vse udeležence pripravili praktična darila, ki so jih prejeli po končanih tekih. Najboljše tri tekače so nagradili s pokali, najboljše na otroškem teku pa z medaljami. Jaka Pogorevc je kot najhitrejši tekač letošnjega teka prejel tudi sliko domačega slikarja Kumpreja. 

 

 

mala sola atlet slovenj gradec

atletika brez meja

atletska sola slovenj gradec

tekmovalna atletika 2

rekreativna atletika2