31910664 1732763553427817 4257464663773544448 nV Šentjurju kar 8 medalj.

V Šentjurju je v soboto, 5.5.2018, potekal atletski miting, na katerem je nastopilo tudi 19 atletov našega kluba. Na članskem mitingu sta nastopili Maruška Abeln in Veronika Pisnik v teku na 300m, saj je imela večina atletov premor pred jutrišnjim Atletskim pokalom za mlajše mladince in mladinke.
Množičnejša pa je bila udeležba naših med mlašimi kategorijami, ki so uspešno tekmovali v različnih disciplinah. Kar nekaj jih je osvojilo tudi medalje. V metu vortexa sta med dekleti U14 1. in 2. mesto osvojili Nuša Lužnik in Lana Potočnik. Nušin met je bil res izjemen, saj je vortex poletel kar 52,37m daleč. Zlato medaljo v metu vortexa je med dečki U12 osvojil tudi Matej Komar z metom dolgim 45,19m. Uspešni smo bili tudi v šprinterskih disciplinah. V teku na 60m sta se na 1. in 2. mesto med dečki U10 uvrstila Tian Koren in Tibor Plevnik. Tian je ugnal vso konkurenco tudi v teku na 200m in na mitingu tako osvojil kar dve zlati medalji. Tibor pa je v teku na 200m osvojil bronasto medlajo. Srebrno medaljo je osvojili tudi Nejc Škarabec med dečki U16v skoku v daljino. Gaja Korošec pa je medaljo zgrešila le za las, med dekletu U14 se je v teku na 60m uvrstila na 4.mesto.
Z izzivi tekmovanja so se odlično spoprijeli tudi vsi ostali atleti, ki so sicer so sicer danes domov odšli brez medalje, a bogati za novo izkušnjo. Našo ekipo so zastopali še Luka Temnikar, Matija Plevnik, Jan Škrabec, Vid Vito Repanšek, Anže Lenart, Ema Barth, Neja Frajdl, Tjaša Mori, Ema Obu in Ema Pika Raj. Prav vsem čestitamo.