36748633 1806831496021022 6754013124396843008 oMTIJA KORDEŽ BO TEKMOVAL NA MLADINSKIH OLIMPIJSKIH IGRAH !!!

MTIJA KORDEŽ BO TEKMOVAL NA MLADINSKIH OLIMPIJSKIH IGRAH !!!
Mitja si je normo za nastop na EP za mlajše mladince in mladinke zagotovil že pred časom in v sezoni večkrat potrdil dobro pripravljenost na vrhunec sezone v Gyoru. Teren je bil Mitji poznan, saj je prav v Gyoru lani na Olimpijskem festivalu Evropske mladine osvojil bronasto medaljo v teku na 200m.
Mitja se je v polfinale teka na 200m uvrstil z 11-im časom (21,75s), v polfinalu pa je tekmovanje zaključil na odličnem 9.mestu in si pritekel vozovnico za Buenos Aires, kjer bodo oktobra potekale MLADINSKE OLIMPIJSKE IGRE.
Mitja se je na to največje mednarodno tekmovanje za kategorijo mladincev in mladink uvrstil kot eden izmed dveh atletov (poleg Mitje v teku na 200m, ima normo tudi Zajc Tjaša v suvanju krogle), ki bodo zastopali Slovenijo. Za slovenski nastop v atletiki na MOI smo čakali kar 8 let. Slovenija namreč na MOI v 2014 v Nandžingu na Kitajskem v atletiki ni imela svojega predstavnika.
Ni zanemarljivo, da je Mitja 200m v polfinalu EP 200m odtekel v času novega državnega rekorda 21.53, ki pa zaradi rahlo premočnega vetra (+2,2m/s) ne bo priznan.