37910721 1846460085391496 7191787836524199936 nIz Jeruzalema s kompletommedalj.

Letošnje Mednarodne igre otrok nam bodo ostale še posebej v spominu saj smo se iz Jeruzalema vrnili obteženi s tremi medaljami. Kot prvo smo slavili medaljo Janine Lužnik v suvanju krogle. Za bronasto medaljo je zadostoval že njen prvi met, ko je krogla poletela 10,98m daleč. Srebrno medaljo je osvojila Zala Sekavčnik v teku na 800m, ki je premoč prepustila le tekmovalki iz Grčije, vseeno pa je dva stadionska kroga odtekla odlično s časom 2:17,20. Najžlahtnejšo barvo – zlato medaljo je pritekel Aleksej Klemenčič v teku na 1500m, ki je s časom 4:23,65 ugnal vso konkurenco.
Uspešno so nastopili tudi ostali v ekipi AKSG: Grega Nabernik (100m, daljina), Aljaž Prednik (100m, daljina), Gaja Korošec (100m, daljina) in Urban Prošt (1500m).
Na mednarodnih igrah, ki jih je v času od 29. 7 do 4. 8. 2018 gostil Jeruzalem, in s tem postal član gibanja Mednarodnih iger otrok, so poleg atletov reprezentanco Mestne občine Slovenj Gradec sestavljali tudi judoisti.
Na letošnjih igrah je sodelovalo 69 mest. Udeleženci so pomerili v devetih športnih: atletiki, judu, košarki, street ballu, sabljanju, nogometu, plavanju, tenisu in odbojki. Najbolj močno zastopana panoga je bila tudi letos atletika, kjer v finalnih nastopih praviloma tekmujejo atleti, ki jih kasneje zasledimo v državnih reprezentancah na velikih mednarodnih tekmovanjih kot so EP, SP in EYOF. Na ICG v Alkmarju 2015 je tekmoval tudi Mitja Kordež in osvojil srebrni medalji v teku na 100m in skoku v daljino. Udeleženka ICG Lanarkshire 2011 pa je bila tudi Maja Pogorevc, ki je takrat tekmovala v teku na 800m.
Za mlade športnike so mednaroden igre otrok pomemben korak v športni karieri saj sodelujejo v mednarodni konkurenci športnikov, ki zastopajo mesta vsega sveta. Od mladih ob enem zahteva več odgovornosti, discipline in samostojnosti, saj potujejo daleč od doma. Med udeleženci se spletajo prijateljske vezi, pomembno zanje je seveda tudi soočanje s kulturno raznolikostjo.