DSCN5432 640 x 480Mitja po rezultatih ankete AZS prvi med mlajšimi mladinci, Zala tretja med pionirkami.

Atletska zveza Slovenije je tudi letos razglasila najboljše atlete leta. Slovesna podelitev priznanj je potekala 9. novembra 2018 v Kulturnem centru Janeza Trdine v Novem Mestu. Mitja Kordež je bil razglašen za najboljšega atleta v kategoriji mlajših mladincev, Zala Sekavčnik pa kot tretja v kategoriji pionirk. Za Mitja je to že tretje priznanje AZS zapovrstjo. Z dosežki lanske sezone se je med mlajšimi mladinci uvrstil na drugo mesto, predlani pa je bil razglašen za najuspešnejšega atleta med pionirji. Mitja si je letošnje priznanje pritekel v teku na 200m z uvrstitvijo na 9. mesto na Evropskem prvenstvu za mlajše mladince in mladinke ter uvrstitvijo na 18. mesto na Mladinskih olimpijskih igrah. Bil je tudi državni mlajše mladinski prvak v teku na 200m in 100m. Zala je v kategoriji pionirk osvojila naslov državne prvakinje v teku na 1000m in naslov vice-prvakinje v teku na 2000. Na Prvenstvu osnovnih šol je bila druga v teku na 1000m. Večkrat je uspešno nastopila za reprezentanco. Na Mednarodnih igrah otrok je bila druga v teku na 800m.