60162555 2249102698460564 3897193559920476160 oAljaž v daljini prvič preskočil mejo 6ih metrov. Do medalj tudi tudi Zala, Janine, Ivana ter štafeta 4x100m

Lep sončen dan je bila sobota, 11.5.2019, za naš atletski klub, ne le zaradi sonca, ki ga že nekaj časa pogrešamo, ampak tudi zaradi odličnih dosežkov naših atletinj in atletov na Atletskem pokalu za mlajše mladice v Velenju.
V začetnem delu celodnevnega programa sta nastopili Ivana Simonović in Laura Vušnik v skoku v daljino. Ivana se je s preskočenimi 5,15m uvrstila na 5.mesto, Laura je bila tokrat štirinajsta z skokom 4,65m. Naslednja sta bila na vrsti Aljaž Prednik in Jošt Pušnik. Aljaž je ponovno izboljšal osebni rekord v skoku v daljino in prvič preskočil mejo šestih metrov. S preskočenimi 6,07m se je uvrstil na 3. mesto. Jošt je bil s skokom 5,76m sedmi.
V teku na 100m je nastopilo 42 mlajših mladink. Zala Katarina Hovnik je bila osma s časom 12.98s, uspešno pa so v tej disciplini nastopile mlajše atletinje Gaja Korošec, Tjaša Samec, Ema Barth in Hana Šaloven. V teku na 400m se je Neža Jelen Križovnik uvrstila na 12.mesto (1:03.68), Nik Uranc pa na 13.mesto (58.52s). Sledil je tek na 800m, kjer je med dekleti prepričljivo zmagala Zala Sekavčnik s časom 2:15.74, Melina Kaleidis je bila petnajsta. Aleksej Klemenčič je 800m razdaljo pretekel v času 2:00.66, kar je zadostovalo za bronasto medaljo. Urban Prošt je bil enajsti s časom 2:13.29.
Na stopničke je stopila tudi Janine Lužnik, ki se je v metu diska uvrstila na 2. mesto. Njen disk je poletel 30,93m, nekoliko na krajši razdalji 28,32 pa se je ustavil disk Leje Bricman, ki je bila peta. Obe sta tekmovali tudi v suvanju krogle in se uvrstili na 9. in 10. mesto.
V teku na 200m so nastopile Vita Vovk, Nastja Šumah, Lara Šaloven in Tjaša Mori. Vita Vovk je bila sedma s časom 26.17s.
Za še ugodnejši razplet dneva so poskrbele Neža Jelen Križovnik, Zala Katarina Hovnik, Ivana Simonović in Vita Vovk, ki so v štafeti 4x100m osvojile 3. mesto (50.01s). Atleti – Aleksej Klemenčič, Jošt Pušnik, Aljaž Prednik in Nik Uranc pa so bili v štafeti 4x100m šesti.
Mlajše mladinke so se med 30 atletskimi klubi ekipno uvrstile na 6. mesto in prejele plaketo Atletske zveze Slovenije.