61639175 2275186675852166 3574623863675289600 oIzjemen uspeh naših atletov in atletinj.

Področno posamično prvenstvo osnovnih šol je letos prvič potekalo v Črni na prenovljenem športnem objektu s štiristeznim stadionom in vsemi tekmovališči, ki se zahtevajo za izvedbo šolskega atletskega tekmovanja.
Naši atleti so 27.5.2019 zastopali svoje šole, a zato niso tekmovali nič manj zavzeto. Pripadnost šolam jih je na nek način še bolj motivirala, saj so izjemno dobro tekmovali.
Pričakovano so se na prva mesta uvrstili Lužnik Nuša (vortex), Lužnik Janine (krogla), Simonović Ivana (daljina), Klemenčič Aleksej (1000m), Majcen Katarina (daljina), Grega Nabernik (krogla), Prednik Aljaž (daljina), Frajdl Neja (300m) in Uranc Nik (300m). Srebrne medalje so osvojili Bricman Leja (krogla), Kelaidis Melina (1000m), Blažun Nejc (1000m), Šumah Nastja (300m) in Jošt Pušnik (daljina), bronaste pa Tjaša Samec (60m) Krajnc Sara (daljina) in Komar Matej (vortex). Uspešni so bili v svojih disciplinah tudi ostali naši atleti: Mori Tjaša, Barth Ema, Leskiewich Alicia, Ošlovnik Lea, Sekavčnik Urška, Potočnik Lana, Štruc Tomi, Šaloven Hana, Robin Nastja, Klemenčič Timotej, Samec Jan in drugi.
Tako dekleta kot fantje so bili uspešni tudi v štafetah.
Nekaj atletov žal danes ni moglo nastopiti, ker so na šolskih taborih. Za ostale pa držimo pesti, da se jih bo kar čim več uvrstilo na finale, ki bo potekalo naslednji teden, 5.6.2019, V Žalcu.