83916722 2744951525542343 2683442613889007616 oŠe naprej nizamo medalje.

Naši atleti in atletinje so uspešno tekmovali na  Prvenstvu Slovenije za starostno kategorijo U16 in Atletskem mitingu v dvorani v Češči vasi 25.1.2020. Na PS 16 so osvojili štiri na mitingu pa dve medalji.

Najuspešnejša na PS U16 je bila Gaja Korošec, ki je pritekla srebrno medaljo v teku na 300m in bronasto v teku na 60m. Srebrno medaljo je v suvanju krogle osvojila tudi Nuša Lužnik, še eno bronasto pa je za naš klub AKSG pritekel Nejc Blažun na 1000m.

Pred PS U16 je v atletski dvorani v Češči vasi potekal miting, na katerem se je Maja Pogorevc uvrstila na 1.mesto v teku na 200 m, Zala Hovnik (AKSG) pa je bila v teku na 60m tretja. Sekavčnik Zala (AKSG) je v teku na 400 m ostala tik pod stopničkami. Jaka Pogorevc je v teku na 400m  ciljno črto prečkal kot drugi, a je bil žal diskvalificiran.

Za AKSG so na PS U16 nastopili tudi: Matej Komar (krogla), Naja Gornjec (300m), Lana Potočnik (300m), Tjaša Samec (60m), Lara Šaloven (60m),Natja Šumah (60m, 300m).
Na mitingu v dvorani pa so tekmovali tudi: Aleksej Klemenčič (400m), Grega Nabernik (60m), Aljaž Prednik (daljina), Urban Prošt (400m), Nik Uranc (400m), Neja Frajdl (400m), Neža Jelen Križovnik (400m), Veronika Pisnik (400m), Lana Verhovnik (400m), Melina Kelaidis (400m), Vita Vovk (60m, 200m), Tjaža Mori (200m).