86183696 2776220472415448 3074929582999076864 oSpet odlični nastopi naših atletov in atletinj.

Naši atleti in atletinje so se v nedeljo, 9.2.2029, ponovno potegovali za najvišje uvrstitve. Tokrat so v Češči vasi pri Novem mestu učinkovitost zimskih treningov preizkušali mlajši mladinci in mladinke.
Na stopničke so stopil kar štirje: Aljaž Prednik, Aleksej Klemenčič, Nuša Lužnik in Zala Sekavčnik. Zala in Aleksej sta svojima zbirkama dodala vsak svojo srebrno medaljo v teku na 1500 m, Nuša Lužnik pa v suvanju krogle. Aljaž je osvojil bronasto medaljo v troskoku, v skoku v daljino je bil peti. Tik pod stopničkami je tokrat ostala Ivana Simonovič, ki je bila četrta v trostkoku, v skoku v daljino pa sedma. Visoko uvrstitev si je pritekel tudi Prošt Urban, ki je bil v teku na 400m peti. V isti disciplini je bil Nik Uranc osmi, Blažun Nejc pa prav tako osmi v teku na 1500m. Gaja Korošec se je v močni konkurenci mlajših mladink v teku na 60m uvrstila v finale in končala na 8.mestu.
Pred PS sta na dvoranskem mitingu uspešno tekmovala tudi Maja Pogorevc in Jaka Pogorevc. Z najboljšim izidom sezone 24.77s je Maja osvojila 1. mesto v teku na 200m. Jaka Pogorevc se je v teku na 400m z osebnim rekordom 50.47 uvrstil na 2.mesto.
Na PS U18 so uspešno tekmovali tudi ostali: Nabernik Grega (60m) Kelaidis Melina (400m), Tjaša Mori (400m), Bricman Lea (krogla), Hleb Nina (krogla), Lužnik Janine (krogla), Lužnik Nuša (krogla), Korošec Gaja (400m, 60m), Samec Tjaša (60m), Sekavčnik Zala (1500m), Šaloven Hana (60m), Šaloven Lara (60m), Šumah Nastja (60m).