108179206 3141328772571281 601216978056686498 oNova Gorica je bila tokrat prizorišče Prvenstva Slovenije za mlajše mladince in mlajše mladinke ter Prvenstva za mlajše člane in mlajše članice.

Dvodnevnega prvenstva, ki je potekalo 11. in 12.7.2020 se je udeležilo tudi 23 atletov in atletinj iz Slovenj Gradca.
Dva naporna dneva sta bila poplačana z devetimi medaljami in še vrsto odličnih rezultatov. Že prvi tekmovalni dan so na stopničkah stale mlajše mladinke Leja Bricman in Janine Lužnik z osvojenima 2. in 3. mestom v metu diska, ter Zala Sekavčnik, ki je bila tretja v teku na 400m. Vreme je čez dan še kar nekako zdržalo, v izjemno težkih pogojih z ploho in vetrom pa so se odvijale štafete. Naše mlajše članice so kljub temu odlično šprintale in predajale štafetno palico ter osvojile 3. mesto.
Uspešni nastopi Slovenjgradčanov so se nadaljevali tudi naslednji dan. Jošt Pušnik in Aljaž Prednik sta se med mlajšimi mladinci uvrstila na 3. in 4. mesto v troskoku. Nuša Lužnik je prepričljivo zmagala v suvanju krogle, Zala Sekavčnik pa v teku na 800m. Med mlajšimi člani je Jaka Pogorevc le malo zaostal za prvim v teku na 800m, na 2. mesto pa se je uvrstila tudi štafeta mlajših članic 4x400m (Zala Katarina Hovnik, Lana Verhovnik, Neža Jelen Križovnik, Vita Vovk).
Visoke uvrstitve so v močni konkurenci mlajših mladincev in mladink dosegli tudi Gaja Korošec, ki je osvojila 4. mesto v teku na 400m in 5. mesto v teku na 200m, Jošt Pušnik s 4. mestom v daljini, Ivana Simonović s 5. mestom v troskoku in 10. mestom v skoku v daljino, Urban Prošt s 6. mestom v teku na 400m z ovirami in 9. mestom v teku na 400m, Leja Bricman in Janine Lužnik s 6. in 7. mestom v suvanju krogle, Nuša Lužnik s 6. mestom v metu kopja, Neža Jelen Križovnik in Veronika Pisnik, ki sta se v teku na 400m z ovirami uvrstili na 5. in 6. mesto. Na 5.mesto so se uvrstile tudi mlajše mladinke, ki so tekle v štafeti 4x100m (Neja Freidl, Nastja Šumah, Gaja Korošec in Tjaša Samec) ter mlajše mladinke v štafeti 4x300m (Neja, Gaja, Nastja in Zala Sekavčnik).
Zelo dobro so tekmovali tudi Tjaša Mori, Nika Smodiš, Melina Kelaidis in Nik Uranc.