119434765 3324029884301168 5438632204529221277 oNuša že prvi dan PS U16 premagala vso konkurenco v metu diska, drugi dan pa še v suvanju krogle.

Na Ravnah je v soboto, 12.9.2020, in nedeljo 13.9.2020, potekalo Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16. Naši atleti in atletinje so odlično tekmovali že prvi dan. Zlata medalja Nuše Lužnik (disk) ter bronaste medalje Gaje Korošec (300m), Lane Potočnik (kopje) in Nejca Blažuna (1000m) so velik uspeh. Ob tem so zelo zbrano in borbeno tekmovali tudi mlajši atleti Anže Lenart, Tomi Štruc in Matija Plevnik v skoku v daljino, ki so bili v konkurenci starejših atletov. Anže Lenart je tekel tudi na  najdaljši disciplini 1000m, kjer je med dekleti tekmovala tudi Ema Bart.
Drugi dan je prinesel nove 'zmage'. Nuša Lužnik je osvojila zlato medaljo v suvanju krogle z odličnim metom 13,44. Nejc Blažun se je uvrstil na 4. mesto v teku na 3000m, Gaja Korošec je tekla v B finalu in osvojila 9. mesto v teku na 100 m ter 14. mesto v daljini. Odločni so bili tudi nastopi Tjaše Samec ter naših borbenih mlajših atletov Matije Plavnika, Tomija Štruca in Žana Blažuna, v teku na 100m.
Tudi Koroški zbor atletskih sodnikov je odlično oddelal svoje naloge in pripeljal prvenstvo korektno do konca.