150552575 1882249495270352 7940953401593406538 nČlanice Atletskega kluba Slovenj Gradec štirikrat na zmagovalnih stopničkah PS v dvorani

V soboto in nedeljo, 13. in 14.2.2021 so se najboljši slovenski atleti in atletinje potegovali za čim višje uvrstitve na Prvenstvu Slovenije v atletiki v dvorani za članice in člane. Tudi tokrat je prvenstvo potekalo v edini slovenski atletski dvorani v Češči vasi pri Novem mestu.
Največji klubski in seveda osebni tekmovalni uspeh je uspel Maji Pogorevc, ki se je okronala kar s tremi naslovi državne prvakinje, in sicer v teku na 400m, 200m ter štafeti 4x400m. Na Prvenstvo Slovenije za člane in članice so se po kvalifikacijah, ki so potekale 30. in 31.1. ter 6. in 7.2.2021, uvrstili štirje atleti in šest atletinj našega kluba, in sicer v štirih disciplinah pri moških in petih disciplinah pri ženskah. Vita Vovk zaradi zdravstvenih težav ni nastopila.
Maja Pogorevc je odlično formo pokazala že prvi tekmovalni dan, ko je v teku na 400m s časom 55.20 premagala vso konkurenco ter osvojila zlato kolajno. V isti disciplini je odlično tekmovala tudi Zala Sekavčnik, ki se je kot mladinka na dvoranskem prvenstvu Slovenije za člane in članice, s časom 58.58 uvrstila na 4.mesto. V teku na 400m sta med člani tekmovala Jaka Pogorevc, ki se je s časom 52.12 uvrstil na 10. mesto in Urban Prošt, ki je bil s časom 53.81 štirinajsti. V teku na 60m sta se pomerili Gaja Korošec (8.03) in Zala Hovnik (8.05), ter zasedli 15. in 16. mesto. Aljaž Prednik je bil v skoku v daljino enajsti s skokom 546 cm.
Prav tako kot prvi je bil uspešen tudi drugi tekmovalni dan. Maja Pogorevc je s časom 24.75 v teku na 200m osvojila nov naslov državne prvakinje. Odlično je v isti disciplini tekmovala tudi Gaja Korošec, ki je bila s časom 26.05 šesta. Na zmagovalne stopničke je stopila tudi Zala Sekavčnik, ki se je v teku na 800m uvrstila na 3.mesto (2:16,03). Aljaž Prednik je bil v troskoku sedmi (12,97m) in Zala Hovnik pa v daljini dvanajsta s skokom 5,13m.
Piko na i državnega prvenstva so dodale naše atletinje Zala Sekavčnik, Gaja Korošec, Lana Verhovnik in Maja Pogorevc z zmago v štafeti 4x400m.