196510009 4071863019517847 7541641441440724255 nIzjemni dosežki in tudi razočaranja na prvenstvu za člane in članice v Kranju.

V Kranju je 5. in 6. 6. 2021v sklopu Memoriala Vučko potekalo tudi Prvenstvo v atletiki za člane in članice.

Že prvi dan tekmovanja je ženska štafeta 4x100m poskrbela za nov izjemen dosežek slovenjgraške atletike.
Zala Hovnik, Gaja Korošec, Lana Verhovnik in Maja Pogorevc so odlično šprintale in predajale, in štafetno palico skozi cilj prenesle kot prve. S časom 47.96 so v izenačenem obračunu za 7 stotink ugnala drugo uvrščeno štafeto ljubljanskega Kronosa in zmagale! Naša dekleta so se prvič spustile pod mejo 48 sekund in postavile nov klubski rekord. Druga ženska štafeta 4x100m je v cilj prišla s časom 51.34. Moška štafeta 4x100m pa je odstopila.
Tisočinke tokrat niso bile naklonjene Maji Pogorevc, ki je v teku na 100m za tisočinko zgrešila zmagovalni oder. V cilj je prišla z enakim časom kot tretje uvrščena (12.06), po dolgem pregledu fotofiniša pa pristala na 4. mestu.
Svojo dobro formo je lahko Maja pokazala že naslednji dan v teku na 200m, ko je osvojila srebrno medaljo, z odličnim rezultatom 24.18s. V finalu teka na 200m se je uvrstila tudi Gaja Korošec z OR 25.49, ki se je uvrstila na šesto mesto. Na drugo mesto se je uvrstila tudi štafeta 4x400m v postavi Maja Pogorevc, Zala Sekavčnik, Gaja Korošec in Zala Katarina Hovnik. V teku na 800m je bila Zala Sekavčnik četrta.

Na PS so nas zastopali tudi:
100m: Filip Oilclj, Gaja Korošec, Zala Katarina Hovnik, Vita Vovk, Lana Verhovnik, Tjaša Samec, Neja Frajdl in Tjaša Mori;
200m: Filip Oiclj, Urban Prošt, Nik Uranc, Nejc Škrabec, Tjaša Mori, Tjaša Samec, Lana Verhovnik, Vita Vovk, Neja Frajdl, Melina Kelaidis,
800m: Jaka Pogorevc,
1500m: Zala Sekavčnik in Nejc Blažun;
Daljina: Jošt Pušnik, Zala Katarina Hovnik