IMG 5d76e04f3f96ea6526f05daedd23914e VVikendi so v znamenju atletike in na tekmovanjih je vedno prisoten tudi naš klub.

V Novem mestu sta 12. in 12. 6.2021 potekala Prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke ter Prvenstvo Slovenije za mlajše člane in članice.
Naši atleti so uspehe nizali že prvi tekmovalni dan. Za prvo zlato medaljo v konkurenci mlajših mladink je v metu diska poskrbela Nuša Lužnik! Njeno orodje je pristalo pri 35.83m, kar je zadostovalo za novo zmago. Štafeta 4x100m je v postavi Zala Hovnik, Vita Vovk, Lana Verhovnik in Zala Sekavčnik osvojila bronasto medaljo. V cilj so naša dekleta prišle s časom 49.28.
Poleg dveh medalj pa so nam stopničke kar 5-krat za las ušle. Govorimo o odličnih 4. mestih, ki so jih osvojili:
V konkurenci ml. članov:
Mitja Kordež v skoku v daljino, z izjemnim rezultatom in novim osebnim rekordom 718cm!
V konkurenci ml. mladincev:
Leja Bricman v metu diska (33.51)
Nejc Blažun v teku na 1500m. Dosegel je nov osebnim rekodom (4.21.63)
Urban Prošt v teku na 400m. Dosegel je nov osebni rekord (51.51)
4x100m (ž) : Tjaša Samec, Neja Frajdl, Tjaša Mori
Poleg že omenjenih atletov so osebne rekorde postavili tudi: Filip Oiclj, Tjaša Mori, Gaja Korošec, Nik Uranc in Nejc Škrabec. Filip Oiclj je z izjemnim časom v teku na 100m (11.24), le za 1 stotinko zaostal za finalnim tekom v ml. članski konkurenci in končal na skupno 9.mestu. Osebni rekord pa je v teku na 100 m (12.52) izenačila Gaja Korošec. Rezultat jo je popeljal v finale teka na 100m v konkurenci ml. mladink, kjer je osvojila 7. mesto. Tjaša Mori je teku na 100m (13.25) postavila svoj osebni rekord. Osebnih rekordov pa sta se v teku na 100m veselila tudi Nik Uranc (11.92) in Nejc Škrabec (11.84)
Poleg že omenjenih tekmovalcev so nas v teku na 100m zastopali še Zala Katarina Hovnik, Lana Verhovnik, Vita Vovk, Tjaša Samec, Neja Frajdl. V teku na 400m Gaja Korošec in Melina Kelaidis. V skoku v daljino Jošt Pušnik in v metu kopja Lana Potočnik.
Po uspešnem prvem dnevu Državnega prvenstva za mlajše mladince in mladinke U18 ter mlajše člane in članice U23, so naši atleti in atletinje drugi dan tekmovanja osvojili še sedem novih medalj in kopico novih osebnih rekordov. V kategoriji U18 je v teku na 400m z ovirami z novim osebnim rekordom bronasto medaljo osvojil Prošt Urban. Enaka uvrstitev je uspela še Gaji Korošec, ki je v izjemnem finišu teka na 200m le za 5 stotink zgrešila zlato medaljo. Bronasti pa so bili tudi fantje v štafetnem teku 4x300 v postavi Uranc Nik, Blažun Nejc, Škrabec Nejc in še enkrat Urban Prošt. Srebrno medaljo je v suvanju krogle osvojila Nuša Lužnik (včeraj zlata v disku). Tik pod stopničkami pa je končala tudi ženska štafeta 4x300m v postavi Samec Tjaša, Gaja Korošec, Mori Tjaša in Neja Frajdl. Drugi dan sta za atletski klub Slovenj Gradec nastopili še Pušnik Jošt (daljina) in Kelaidis Melina (400m).
Blažun Nejc, 800m (2:07,17)
V kategoriji državnega prvenstva U23, sta srebrni medalji osvojile Zala Sekavčnik v teku na 800m in Vita Vovk v teku na 200m. Štafeta 4x 400m v postavi (Hovnik Zala, Lana Verhovnik, Vita Vovk in Zala Sekavčnik) pa je z odličnim časom 4:03,94 osvojila bronasto medaljo. V teku na 400m z ovirami je nastopila še Neža Križovnik Jelen, ki je z najboljšim časom sezone osvojila 6.mesto