210902129 4143241809046634 3416848412153900738 nŠtiri odličja na APS za člane in članice.

Na finalu Atletskega pokala Slovenije za člane in članice, ki je 1. in 2. 7.2021 potekal na mestnem stadionu v Velenju, je že prvi tekmovalni dan Maja Pogorevc v teku na 400m z novim osebnim rekordom 53.47 osvojila srebrno medaljo. Maja je zaostala le za Agato Zupin, s katero sta v štafeti 4x400m pred 10 dnevi na Evropskem ekipnem prvenstvu postavili državni rekord. V štafeti sta tekli še Anita Horvat in Jerneja Smonkar. Maja je pred izjemnim tekom na 400m nastopila tudi v teku na 100m, kjer je osvojila 3. mesto. Za veliko presenečenje pa je poskrbel Mitja Kordež, ki je v skoku v daljino z rezultatom 709cm, osvojil bronasto medaljo. Mitja, ki je iz sprinterskih disciplin letos prestopil med skakalce, je že na drugem uradnem tekmovanju dokazal, da gre za izjemno talentiranega tekmovalca, na katerega lahko v skoku v daljino računamo tudi v slovenski članski reprezentanci.

Tik pod stopničkami je svoj nastop odlično zaključila ženska štafeta 4x100m v postavi Lana Verhovnik, Gaja Korošec, Vita Vovk in Maja Pogorevc. V enaki disciplini so se izkazali tudi člani, ki so v postavi Urban Prošt, Filip Oiclj, Jaka Pogorevc in Mitja Kordež z rezultatom 43.60 izboljšali klubski rekord in osvojili 7. mesto.
Uspešni smo bili tudi drugi tekmovalni dan. Maja Pogorevc se je uvrstila na 3.mesto teka na 200m (24.15s). Jaka Pogorevc je v teku na 800m ostal tik pod stopničkami na 4.mestu. Četrta je bila tudi ženska ekipa štafete 4x100ms.