slUSPEŠEN NASTOP NAŠIH ATLETOV NA FINALU ATLETSKEGA POKALA SLOVENIJE ZA ČLANE IN ČLANICE

Na finalu atletskega pokal Slovenije za člane in članice, ki je 9. in 10.9.2022 potekal v Ljubljani, so ponovni odlično nastopili naši atleti. Nuša Lužnik je prvič v članski konkurenci v metu diska(39,92m) v zahtevnih deževnih pogojih osvojila srebrno. Odlično je v skoku v daljino nastopila tudi Hana Navodnik , ki si je v šesti seriji s skokom 567cm priskakala bronasto medaljo. Maja Pogorevc, Gaja Korošec, Izza Navodnik in Hana Navodnik so v štafeti 4x100m pritekle do bronaste medalje, v štafeti 4x400m pa so se uvrstile še stopničko višje. Tik pod odrom za zmagovalce je svoj nastop končal Klemenčič Aleksej, ki je v izjemnem teku na 3000m za več kot pol minute izboljšal osebni rekord in s tem nakazal , da se po vseh težavah, ki so ga pestile v preteklih dveh letih, ponovno vrača med najboljše slovenske tekače. Na 4.mesto se je uvrstila tudi moška štafeta 4x400m v postavi Prošt Urban, Škrabec Nejc, Uranc Nik in Klemenčič Aleksej.
Podrobnejši rezultati:
Nuša Lužni (disk )-39,92m (2.mesto)
Navodnik Hana(daljina)-567cm (3.mesto)
Korošec Gaja, Navodnik Iza, Navodnik Hana, Maja Pogorevc( 4x400m)-3:59,33 (2.mesto)
Navodnik Iza, Navodnik Hana, Korošec Gaja, Maja Pogorevc( 4x100m)-49,18 (3.mesto)
Klemenčič Aleksej(3000m)-9:02,21 (4.mesto)-OR
Prošt Urban, Škrabec Nejc, Uranc Nik, Klemenčič Aleksej(4x100)-44,64 (4.mesto)
Bricman Leja(krogla)-9,36m (5.mesto)
Navodnik Izabella Hajdi(400m ovire)-66,92 (6.mesto)
Bricman Leja(disk)-34,99m (6.mesto)
Navodnik Izabella Hajdi(100m ovire)-14,40 (6.mesto)
Klemenčič Aleksej(1500m)-4:15,20(7.mesto)
Verbovšek Anže, Prednik Aljaž, Uranc Nik, Oiclj Filip(4x100)-44,64(7.mesto)
Navodnik Izza(višina-140cm(7.mesto)
Korošec Gaja(400m)-60,72(11.mesto)
Mori Tjaša (200m)-27,79 (13.mesto)
Mori Tjaša (100m)-13,40 (13.mesto)
Samec Tjaša (100m)-13.51 (14.mesto)
Oiclj Filip (100m)-11,44 (15.mesto)
V ekipnem delu tekmovanja so naše atletinje med 20 klubi osvojile 6.mesto, fantje pa 8. mesto.