ps mnogoboj ravne 2015 51Mitja Kordež v osmeroboju zbral največ točk v kategoriji dečkov U16.

Koroški atletki klub je bil v soboto, 16.5., in nedeljo, 17.5.2015, organizator Prvenstva Slovenije v mnogobojih, na katerem so tekmovali trije člani Atletskega kluba Slovenj Gradec: Mitja Kordež, Lana Verhovnik in Veronika Pisnik.

Mitja Kordež je v osmih displinah zbral 4998 točk in postal državni prvak v osmeroboju za starostno kategorijo U16. Največ točk, kar 750, si je priboril v teku na 1000m. Najboljši rezultat v svoji starostni kategoriji je imel tudi v metu kopija in teku na 300m. Pri teku na 60m ter skoku v višino in daljino je bil drugi, v teku na 100m z ovirami tretji ter četrti v suvanju krogle.
Zelo dobro sta tekmovali tudi Veronika Pisnik in Lana Verhovnik v sedmeroboju, ki sta se uvrstili na 6.mesto in 10.mesto.