424958560 790632766439697 9125505472063682584 nVrhunec domačih atletski tekmovanj poteka 17. in 18. 2. 2024 v Novem mestu in Domžalah, kjer lahko spremljamo nastope najboljših članov in članic. Prvi dan državnega prvenstva smo lahko gledali odlično atletiko in se veselili kar treh medalj naših atletinj.

V teku na 400m je Maja Pogorevc z najboljšim rezultatom sezone le malenkost zaostala za Agato Zupin in zasluženo osvojila srebrno medaljo. To je uspelo tudi naši najmlajši atletinji Emi Piki Raj, ki je že v prvem nastopu v članski konkurenci z odlično taktično predstavo v teku na 1500m pritekla do drugega mesta. Bronasto medaljo je v metu diska osvojila Nuša Lužnik (metavski del tekmovanja je potekal v Domžalah), ki je že na uvodu sezone disk zalučala 45.31 . V isti disciplini je tik pod stopničkami z metom dolgim 40.69m tekmovanje presenetljivo končala tudi Leja Bricman .
Že v kvalifikacijah teka na 60m je odlično nastopil Filip Oiclj, ki se je z novim osebnim rekordom 6,97 zanesljivo uvrstil v veliki finale in tekmovanje končal na 6.mestu. Na 60 m je zelo dobro nastopila tudi Denisa Topler, ki je z rezultatom 7,92 le malenkost zgrešila nastop v velikem finalu in tekmovanje končala na 9.mestu. V moški konkurenci je najbolje nastopil Aleksej Klemenčič, ki je v samostojnem teku v drugi skupini tekačev na 1500m zanesljivo zmagal in osvojil skupno 7. mesto.
Dobro so nastopili še Lana Verhovnik (60m, 8.16), Urban Prošt (400m, 52.22) in Tjaša Mori (60m, 8.49).
Na ogrevanju pa sta se žal poškodovala oba naša najboljša skakalca Aljaž Prednik in Jošt Pušnik.